آتش نشانی

اخبار آتش نشانی

روز آتش نشانی
انجام 325 عملیات آتشنشانی در شهرستان خمین

انجام 325 عملیات آتشنشانی در شهرستان خمین

مسئول سازمان آتشنشانی شهرستان خمین عنوان کرد : که از ابتدای امسال تا کنون , نزدیک به 325 مورد اعزام به حوادث و امداد رسانی توسط دو ایستگاه آتشنشانی این شهرستان صورت گرفته است .

به نقل از ایمنا مهدی کمانی بیان نمود : 230 مورد از عملیات امداد رسانی سازمان آتشنشانی این شهرستان مختص به اطفای حریق از جمله , آتشسوزی های پیک نیک , ماشین ها , مراتع و باغات و نیز منازل مسکونی می باشد .

 کمانی با اشاره به اینکه در 9 ماه ابتدایی سال 51 مورد امداد جاده ای صورت گرفته است گفت : در این مدت 14 مورد نجات از آسانسور و بریدن انگشتر و 30 مورد مارگیری از منازل انجام گرفته است .

مهدی کمانی ادامه داد : از ابتدای سال 1400 تا کنون توسط مأموران آتشنشانی به شرکت ها , ادارات و نهادهای دولتی آموزش هایی ارائه داده شده است .

مسئول سازمان آتشنشانی شهرستان خمین توسط دو ایستگاه آتشنشانی مانور امداد و نجات به شکل شبانه روزی صورت میگیرد گفت : آتشنشانان شهرستان خمین وظیفه دارند که در محدوده شهری خدمت رسانی کنند ؛ اما با اینکه با کمبود نیرو مواجه هستند در حوادث سنگین , تصادفات و امداد و نجات از چاه 114 روستا را نیز پوشش می دهد و هنگام عملیات و رخداد حادثه خود را بلافاصله به محل مورد نظر می رسانند .

اخبار روز آتش نشانی

فروش و نصب دتکتور دودی و حرارتی

آتشنشانی جهرم در حالت آماده باش کامل

آتشنشانی جهرم در حالت آماده باش کامل

مدیر عامل آتشنشانی و خدمات ایمنی جهرم در خصوص بارش باران عنوان کرد : این سازمان در حال آماده باش کامل بوده و شهروندان در صورت مشاهده نمودن حوادث به سامانه 125 اعلام نمایند .

به نقل از خبرگزاری مهر محسن عشایری عنوان کرد : با توجه به اینکه هواشناسی هشدار نارنجی اعلام نموده است ایستگاه آتشنشانی جهرم در آماده باش کامل است.

وی با اشاره به وزش باد در ساعاتی قبل , اعلام نمود در صورتی که شهروندان کار ضروری ندارند از منزل خارج نشوند و در صورت حضور از مکان های مسقف عبور نمایند .

وی ادامه داد : که شهروندان در زمان وزش باد از قرار گرفتن بر روی لبه بام ها و ارتفاعات خود داری کنند و نیز از نیم سازها , درختان و تیرهای برق عبور نکنند زیرا امکان سقوط وجود دارد همچنین به دلیل احتمالی قطعی برق از آسانسور استفاده نکنند .

وی افزود : از شروع وزش باد و بارش باران تنها یک حادثه به سامانه 125 اطلاع داده شده است آن هم از ساختمان نیمه کاری و آسیب به خطوط انتقال برق بوده , خوشبختانه این موضوع حادثه جانی نداشته و امیدواریم با همکاری شهروندان تا پایان بارش باران و وزش باد خسارات جدی صورت نگیرد .

عشایری تأکید کرد : که دودکش های بخاری را شهروندان بررسی نموده و از سالم بودن کلاهک و مسدود نبودن آن مطمئن شوند .

مدیرعامل آتشنشانی و خدمات ایمی جهرم گفت : با شروع بارش الهی از شب گذشته سازمان آتشنشانی در آماده باش کامل بوده و شهروندان در صورت وقوع هر گونه حوادث به سامانه 125 اطلاع رسانی کنند .

فروش و نصب بلدر تانک عمودی و افقی

اخبار روز آتش نشانی

مهار آتشسوزی در انبار کالا در کهریزک

مهار آتشسوزی در انبار کالا در کهریزک ( 22 دیماه 1400 )

 فرمانده مرکز آتشنشانی شهرداری کهریزک از وقوع یک حادثه حریق در انبار کالا خبر داد .

به نقل از خبرگزاری مهر امیر رمضانی در خصوص آتشسوزی در مرکز انبار کهریزک عنوان کرد : در صبح روز چهار شنبه بیست و دوم دیماه به مرکز آتشنشانی کهریزک با طلاع رسانی حریق , بلافاصله نیروهای ایستگاه یک و ایستگاه دو به محل مورد نظر در منطقه صنعتی شور آباد اعزام شدند و به عملیات اطفای حریق پرداختند .

رمضانی در ادامه افزود : مأمورین آتشنشانی در ابتدا کانون حریق را شناسایی نموده و پس از اینکه محیط را پاکسازی نسبی کردند به منظور مهار آتش اقدامات لازم را در دستور کار قرار دادند در این عملیات با در نظر گرفتن موقعیت انبار و نیز تجهیزات اشتعال زا همچنین با در نظر گرفتن احتمال وسیع تر شدن حریق از نیروهای ایستگاه شماره 50 تهران و شهرداری باقرآباد برای اطفا و مهار آتش  کمک گرفته شده بود که با همکاری نیروها و تجهیزات ایستگاه های مربوطه به طور کامل اطفای حریق صورت گرفت .

وی با اشاره به اینکه علت حادثه در دست بررسی است گفت : پس از اینکه آتش به طور کامل مهار و محیط اطراف آن سرد شد نیروهای ما توصیه های لازم را به کارکنان انبار دادند و محل مورد نظر را ترک نمودند .

فروش و نصب شیر هیدرانت تر

اخبار آتش نشانی

کشف جنازه مرد جوان در چاه 45 متری در شهر ری

کشف جنازه مرد جوان در چاه 45 متری در شهر ری ( 21 دیماه 1400 )

آتش نشانان جسد مردی جوان را از چاه 45 متری در شهر ری , بیرون کشیدند .

آتشنشانان تهران پس از دریافت تماسی تلفنی از سوی شهروندان مبنی بر احتمال سقوط فردی در چاه 45 متری در شهر ری , خیابان رجایی , محله آسیاب قرمز و مقابل کشتارگاه طیور در اسرع وقت آتشنشانان ایستگاه 9 و گروه امدادو نجات 17 عازم محل حادثه شدند .

فرمانده آتشنشانی اعزامی علی دارابی در رابطه با جزئیات این حادثه گفت : رو به روی یک کشتارگاه طیور چهار دیواری حدود 10 هزار متر مربع بود که در گوشه آن چاهی به عمق 45 متر بدون قرار دادن درپوش مناسب روی آن  رها شده بود .

او گفت : پس از حضور مأموران نیروی انتظامی در محل به منظور همکاری با آتشنشانان با حساسیت بیشتری موضوع مفقود شدن شخص  بررسی شد با برپانمودن کارگاه در بالای چاه مورد نظر مأمورین آتشنشانی یک نفر از نجات گران خود را همراه با دستگاه تنفسی برای جست و جوی بیشتر به چاه عمیق فرستاندند که وی در انتهای چاه  پیکر بیجان فرد پیدا نمود .

فرمانده نیروی آتشنشانی ادامه داد : آتشنشانان بلافاصله جسد مرد را با طناب و با احتیاط کامل به بیرون چاه منتقل نمودند .

پس از اینکه توسط عوامل اورژانسی با معاینات انجام گرفته فوت این مرد 40 ساله را تأیید شد آتشنشانان پس از جمع آوری تجهیزات و ایمن سازی محل حادثه جسد این مرد را برای شناسایی هویت و بررسی دلیل وقوع حادثه به نیروهای انتظامی داده تا به پزشک قانونی انتقال یابد .

اخبار آتش نشانی

دو تصادف در محورهای شرق استان سمنان 2 فوتی و یک مصدوم بر جا گذاشت

دو تصادف در محورهای شرق استان سمنان 2 فوتی و یک مصدوم ( 20 دیماه 1400 )

به گفته معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی شاهرود در حادثه 2 تصادف که در راه های شهرستان های شاهرود و به میامی به وقوع پیوست 2 نفر فوت و یک نفر مصدم شد .

به نقل از ایرنا محسن مزجی در خصوص این حادثه افزود : دو خودرو ایسوزو و کامیون در اولین حادثه با یکدیگر برخورد کردند که منجر به کشته شدن یک نفر و و مصدوم شدن یک تن شد .

او گفت : وقوع این حادثه در ساعت 3:55 دقیقه بامداد امروز ( دوشنبه ) در کمربندی میامی بود .

وی ادامه داد : پس از اطلاع رسانی حادثه آمبولانس هایی از پایگاه جاده ای اورژانس میامی و نیز امداد و نجات هلال احمر و آتشنشانی عازم محل وقوع حادثه شدند .

مزجی با اشاره به فوت راننده ایسوزو در صحنه حادثه گفت : برای رهاسازی مصدوم حادثه امدادگران هلال احمر و آتشنشانی نزدیک به 1.5 ساعت تلاش کردند .

محسن مزجی در ادامه افزود : فرد مصدوم شده در این حادثه دارای ترومای شدید بود که وی نیز برای درمان به بیمارستان امام حسین ( ع ) انتقال داده شد .

معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی شاهرود با اشاره به حادثه برخورد وانت مزدا تک کابین با کامیون تصریح کرد : با تلاش زیاد کارشناسان اعزامی آتشنشانان پیکر بی جان راننده مزدا را بیرون کشیدند .

او در این باره گفت : در مقابل نیروگاه برق دهملای شاهرود نیز وانت مزدای تک کابین با عقب کامیون برخورد نمود که پس از وقوع این حوادث راننده فوت کرد .

مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی شاهرود با 140 کارشناس در 15 پایگاه جاده ای به علاوه 4 پایگاه شهری و نیز یک پایگاه اورژانس هوایی همراه با یک فروند بالگرد و 30 دستگاه آمبولانس به شهروندان عزیز خدمت رسانی می نماید و همچنین در این مرکز یک دستگاه اتوبوس آمبولانس همراه با 13 تخت و تجهیزات کافی برای پوشش حوادث احتمالی و خدمات دهی به بیماران سرپایی آماده کمک رسانی است .

از پر تردد ترین راه های عبوری کشور محورهای ارتباطی استان سمنان بوده که بخشی از جاده سراسری تهران به مشهد به شمار می آید طبق آمار سالانه در این مسیر حدود 20 میلیون تردد صورت میگیرد که حوادث مختلفی نیز در آن رخ می دهد .

اخبار روز آتش نشانی

فوت 4 مرد در آتشسوزی غرب تهران

فوت 4 مرد در آتشسوزی غرب تهران ( 19 دیماه 1400 )

جلال ملکی سخنگوی آتشنشانی تهران در گفت و گویی که با جامعه 24 داشت عنوان کرد : در ساعت 18 و 1 دقیقه عصر امروز ( دوشنبه ) حادثه آتشسوزی در یک مجتمع مسکونی به سامانه 125 اطلاع داده شد با در نظر گرفتن حساسیت حادثه دو ایستگاه حریق همراه با دو ایستگاه نجات عازم محل مورد نظر که در خیابان شربیانی محله بلوار تعاون بود شدند .

ملکی افزود : پس از حضور در محل آتشنشانان متوجه شدند که آتشسوزی در طبقه سوم یک ساختمان چهار طبقه رخ داده و شعله های آتش به بیرون از واحد زبانه می کشد مأمورین آتشنشانی پس از حضور در حیاط خانه با مرد سی ساله بی حال رو به رو شدند .

ملکی گفت : این مرد جوان خود را از طبقه چهارم به بیرون کرده بود که موجب شد جانش را از دست بدهد و در طبقات بالایی نیز 7 تن زنده و سالم پیدا شدند که به مکانی امن انتقال داده شدند .

سخنگوی آتشنشانی تهران خبر از فوت سه نفر در طبقات بالایی داد و افزود : سه مرد که بین 30 الی 40 سال سن داشتند در و پنجره را باز نموده که موجب شده بود دود وارد واحد شود و جان خود را از دست بدهند .

ملکی گفت : اگر ساختمان راه خروجی اضطراری دارد یا راه پشت بام باز است می توان خود را به خروجی امن رساند در غیر این صورت باید از ورود دود جلوگیری کرد برای این کار درب و پنجره واحد را بست و از آتشنشانان کمک گرفت .

اخبار روز آتش نشانی

زنده زنده سوختن مرد تهرانی در آتشسوزی

زنده زنده سوختن مرد تهرانی در آتشسوزی ( 17 دیماه 1400 )

به گفته سخنگوی سازمان آتشنشانی تهران در یک منزل قدیمی در میدان بهاران منجر به جان باختن یک مرد 89 ساله شد .

به نقل از شبکه خبری تهران نیوز در ساعت 6 و 17 دقیقه صبح 15 دیماه در یک واقعه آتشسوزی در منزل مسکونی که در میدان بهاران و خیابان فرد محمدی واقع شده است این حادثه با سامانه 125 آتشنشانی تهران اطلاع داده شد که مأمورین آتشنشانی ایستگاه شماره 65 آتشنشانی بلافاصله به محل مورد نظر اعزام شده و در مدت زمان 3 دقیقه به محل حادثه رسیدند .

محل ایجاد حریق یک منزل دو طبقه قدیمی بود که حدودا 60 متر وسعت داشت و آتشسوزی در طبقه اول آن رخ داده  و آتش کاملا شعله ور شده بود .

حریق موجب فوت مرد 89 ساله شد

اطلاعات اولیه حضور فردی در منزل را می داد و مأموران آتشنشانی با وجود شعله های آتش و نفوذ  دود و حرارت زیاد به منزل هنگام عملیات اطفای حریق و جست و جو با مرد مسن و کاملا بی حال مواجه شدند و وی را به عوامل اورژانسی تحویل دادند .

سخنگوی سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی تهران سید جلال ملکی افزود بیان نمود : به تأیید عوامل اورژانس این مرد 89 ساله  سپرده بود .

به علاوه در این حادثه به دلیل شدت حرارت دیوار یکی از اتاق های منزل تخریب گردید اما این تخریب به کسی آسیبی نرساند .

در نهایت آتشسوزی به طور کامل مهار شد و نیز از وسعت گرفتن آن به منازل مجاور و طبقات بالایی جلوگیری شد و مأمورین آتشنشانی در ساعت 7 و 32 دقیقه با اتمام عملیات اطفای به ایستگاه خود برگشتند .

اخبار روز آتش نشانی

آتشسوزی گسترده در پمپ بنزین خاتون

آتشسوزی گسترده در پمپ بنزین خاتون ( 16 دیماه 1400 )

به گفته سخنگوی سازمان آتنشنشانی و خدمات ایمنی اصفهان در پی وقوع آتشسوزی گسترده در خاتون آباد با حضور به موقع آتشنشانان از گسترش آتشسوزی جلوگیری و حریق مهار شد .

به نقل از خبرگزاری مهر فرهاد کاوه آهنگران در رابطه با آتشسوزی پمپ بنزین خاتون آبا اصفهان عنوان کرد : این آتشسوزی در ساعت 16:43 دقیقه به مرکز فرماندهی عملیات آتشنشانی اصفهان گزارش شده است .

آهنگران با اشاره به اینکه تقریبا نیروهای امدادی از تمامی ایستگاه های آتشنشانی این استان به محل آتشسوزی اعزام شده بودند افزود : در این حادثه تانکر 20000 لیتری بنزین هنگام تخلیه سوخت به مخزن اصلی بنزین دچار حریق شد و در صورتی که آتشنشانان به موقع حضور نمی یافتند اقدامات لازم صورت نمگیرفت بدون شک فاجعه ای بزرگ صورت میگرفت .

سخنگوی سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان در ادامه به سرعت عمل عالی آتشنشانان اصفهان برای مهار آتش اظهار نمود : مطلبی مدیر عامل آتش پاد دوم , ایوبی معاون عملیات آتش پاد دوم و نیز تعدادی از مدیران ارشد عملیاتی در محل وقوع حادثه حضور یافتند .

او با اشاره به مصدوم نداشتن حادثه گفت : در این حادثه یکی از مأمورین آتشنشانی از ناحیه چشمی آسیب سطحی دید که سریعا به مرکز درمانی منتقل شد .

اخبار آتش نشانی

آتشسوزی در پارلمان آفریقای جنوبی

آتشسوزی در پارلمان آفریقای جنوبی ( 16 دیماه 1400 )

رسانه های محلی آفریقای جنوبی خبر از حادثه آتشسوزی در ساختمان محوطه پارلمان این کشور داد

به نقل از خبرگزاری های داخلی  و به گفته دویچه وله آتشنشان و امداد و نجات کیپ تاون این موضوع را تأیید نمود که حادثه آتشسوزی در پارلمان این کشور رخ داده است .

به گفته مقامات پلیس آفریقای جنوبی قبل از ظهر روز یکشنبه دوم ژانویه ( دوازدهم دیماه ) در طبقه سوم ساختمان اداری پارلمان این کشور حادثه آتشسوزی صورت گرفته است .

وزیر خدمات عمومی و زیر ساخت های آفریقای جنوبی پاتریسا دولیل در این خصوص گفته که شعله های آتش با سرعت به تالار پیشین مجلس که مجتمع پشت پارلمان است و نیز شورای ملی استان در آن قرار دارد رسیده و پس از ان نیز به سرعت به صحن اصلی پارلمان سرایت کرد .

به نظر می آید که سیستم اعلام حریق و دستگاه اتوماتیک آبپاش به درستی عمل نکرده اند همین موضوع نیز موجب که حریق به سرعت به تمام ساختمان سرایت کرده باشد .

تصاویر ویدئویی حاکی بر آن است که از این مجتمع دود غلیظی به هوا خواسته است .

آتشسوزی باعث شده تا سقف تالار قدیمی ریزش کند و در برخی از دیوارها نیز شکاف عمیقی به وجود آید .

حریق ایجاد شده آسیب جانی به همراه نداشته و مقامات این کشور عمدی بودن آتش سوزی را منتفی نمی دانند .

به گفته خانم دولیل یک فرد مظنون در ساختمان پارلمان دستگیره شده است و پلیس نیز می گوید این مرد 51 سال است علت آتشسوزی مشخص نیست .

نیروهای ویژه محافظت از ساختمان های دولتی در برابر حملات در این باره تحقیقات خود را آغاز نموده اند .

اخبار آتش نشانی

نجات خوابگاه مردانه از آتشسوزی

نجات خوابگاه مردانه از آتشسوزی (16 دیماه 1400 )

در خوابگاهی واقع در قلب تهران حادثه حریق موجب به خطر انداختن جان 70 نفر از ساکنین آنجا شد  اما حضور به موقع آتشنشانان باعث شد که حادثه ای تلخ رقم نخورد .

به نقل از پایگاه تحلیلی اندیشه معاصر به مرکز فرماندهی آتشنشانی تهران در ساعت 21 و 5 دقیقه خبر رسید  در خوابگاهی مردانه واقع در خیابان استاد نجات اللهی حادثه حریق رخ داده و افراد زیادی گرفتار آن شده اند نخستین گروه آتشنشانان 3 دقیقه بعد از این حادثه به محل رسیدند آتشسوزی در ساختمانی 4 طبقه بود که دود ناشی از حریق از آن بیرون زده می شد .

سخنگوی آتشنشانی تهران در ادامه افزود : پس از وقوع این حادثه آتشنشانان دو ایستگاه همراه با تجهیزات کامل به محل حادثه اعزام شدند حریق در طبقه همکف رخ داده بود ودود ایجاد شده به طبقات بالا سرایت کرده و در آنجا انبار بزرگی بود که در کنار آن یک بالکن 15 متری قرار داشت و وجود کارتن و مواد قابل اشتعال در آنجا موجب آتشسوزی و وسعت گرفتن آن شده بود .

سید جلال ملکی در ادامه عنوان کرد : دود فراوان توسط بالکن به طبقه های بالاتر سرایت کرده بود و مطابق با گفته های مسئولان ساختمان در طبقات بیش تر از 70 نفر حضور داشتند که برخی از آنها قبل از ورود آتشنشانان از محل خارج شدند در آن شرایط مأمورین آتشنشانی همزمان با عملیات اطفای حریق به طبقات بالا رفته و افراد باقی مانده را بدون آسیب دیدگی از محل خارج کردند .

ملکی در ادامه گفت : دقایقی بعد به تلاش همکارانم اطفای حریق صورت گرفت و از سرایت آن به انبار مجاور نیز جلوگیری به عمل آمد و در انتها با ایمن سازی محل و تخلیه دود عملیات خاتمه یافت وی به صاحبان چنین ساختمان هایی توصیه کرد مجوز های ایمنی لازم را دریافت نمایند تا از وقوع چنین حوادثاتی جلوگیری شود .

اخبار آتش نشانی

نصب و راه اندازی سیستم آب و فوم

اخبار آتش نشانی

سه قربانی گاز گرفتگی در فصل سرما ( 13 دیماه 1400 )

به گفته سرپرست سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین بر اساس آمار آتشنشانی از شروع سرما در استان قزوین 3 تن دچار گاز گرفتگی شده و جان سپرده اند .

به نقل از خبرگزاری مهر قدیر موسی خانی عنوان کرد : در فصل سرمای سال کنونی آمار حوادث گاز گرفتگی نسبت به مدت زمان مشابه سال های گذشته با کاهش همراه بوده است .

قدیر موسی خانی در ادامه به این امر اشاره نمود که آموزش به افراد در قشرهای مختلف جامعه در کاهش چنین حوادثاتی تأثیر بسزایی دارد و افزود : آموزش هایی که ما ارائه می دهیم یا به شکل حضوری در مسجد ها , اداره ها و یا اینکه برای تعمیرکاران سیستم های گرمایشی و نگهبانان انجام گرفته و در این دوره ها  100 نفر شرکت کرده اند .

سرپرست سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین اکثر حوادث گاز گرفتگی را ناشی از دودکش های نا ایمن بر شمرد و ادامه داد : تلاش بر این بوده تا در این ایام آموزش های مخصوص و کاربردی به تعمیرکاران سیستم های گرمایشی و گاز سنجی نیز به شکل رایگان صورت میگیرد و شهروندان عزیز می توانند علاوه بر تماس با ما از خدمات آموزشی و گاز سنجی منازل نیز بهره مند گردند .

وی خاطر نشان کرد : شیوه استفاده از سیستم های گرمایشی , خطرات و نیز مسمومیت ها در این آموزش ها به شهروندان محترم ارائه می شود .

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در فصل سرمای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته کمتر گزارش شده است عنوان کرد : از شروع فصل سرما یعنی مهرماه سال جاری براساس آمار آتشنشانی تا به حال 3 نفر از شهروندان قربانی حادثه گاز گرفتگی شده و جان سپرده اند هر چند که آمار دقیق گاز گرفتگی  در دست پزشک قانونی می باشد .

اخبار روز آتش نشانی

سیستم اطفای حریق co2 چیست ؟

آرشیو اخبار آتش نشانی

اخبار آتش نشانی

به گفته سخنگوی اورژانس آذربایجان شرقی ؛ در پی وقوع حادثه آتشسوزی که در کارخانه نئوپان سازی شهر ایلخچی رخ داد 8 نفر مصدوم شدند .

به نقل از خبرگزاری مهر وحید شادی نیا در تشریح این خبر افزود : در ساعت 10 و 30 دقیقه دو شنبه سیزدهم دیماه ؛ گزارش وقوع حادثه آتشسوزی به مرکز اورژانس این استان اطلاع داده شد که بلافاصه از پایگاه اسکو , آذرشهر و نیز تبریز 8 دستگاه آمبولانس به محل مورد نظر اعلام شدند .

وحید شادی در این باره تصریح کرد : در این حادثه 8 نفر مصدوم شدند که در این بین شش نفر از آنها از طریق عوامل اورژانس به منظور درمان به بیمارستان سینا تبریز منتقل شده و یک مصدوم به بیمارستان امام خمینی ( ره ) اسکو و یک تن دیگر نیز به بیمارستان ارتش تبریز منتقل شد .

وی در ادامه با اشاره به اینکه از میان مصدومین یک نفر دچار گازگرفتگی شده بود گفت : سایر مصدومان دچار سوختگی شده بودند که وضعیت عمومی آنها نیز مطلوب می باشد .

اخبار آتش نشانی

نصب و راه اندازی سیستم fm200

مخزن بزرگ قیر در آتش سوخت

با تلاش آتشنشانان و نیز 2 ایستگاه آتشنشانی , آتشسوزی وسیع یک مخزن پنج هزار لیتری قیر در یک انبار نگهداری قیر در جاده ورامین مهار واطفا گردید .

در ساعت 12 و یک دقیقه ظهر دیروز کارگران یک انبار نگهداری قیر با مشاهده کردن شعله های آتش درون انبار بلافاصله با سامانه 125 تماس گرفته و وقوع این آتشسوزی را اطلاع رسانی کردند در ادامه بلافاصله ستاد فرماندهی سازمان آتشنشانی پایتخت دو ایستگاه 86 و 9 را همراه با خودروهای پشتیبانی به جاده ورامین که محل حادثه و مقابل شهرک صنعتی عشق آباد است اعزام نمودند .

فرمانده آتشنشانی ایستگاه 86 داوود کارگر در ادامه عنوان کرد : محل وقوع این آتشسوزی یک انبار قیر بوده که مساحتی بالغ بر 1500 متر مربع داشت در این انبار به دلیل نامعلومی یکی از 5 مخازن 20000 لیتری موجود در محدوده باز انبار کارخانه دچار حریق شد و سوخت .

کارگر در ادامه تصریح کرد : پس از اینکه مخزن قیر شعله ور شد از مخازن نزدیک آن میزان زیادی قیر در سطح محوطه انبار جاری شد که این امر باعث گسترش یافتن شعله های حریق به نقاط دیگر انبار گردید و همچنین هر آن این احتمال وجود داشت که آتشسوزی به چهار مخزن دیگر نیز سرایت نماید .

وی با اشاره به متصاد شدن دود و گسترش آتشسوزی به دلیل سوختن قیرها ادامه داد : پس از اینکه جریان گاز و برق توسط آتشنشانان قطع شد و نیز مجهز شدن آنها به دستگاه تنفسی توسط چند رشته لوله آبده و فوم آتشنشانی از چند جهت به مهار آتشسوزی پرداختند که در نهایت نیز موفق به اطفای آن شده و مانع از سرایت آن به دیگر مخازن شدند .

این فرمانده آتشنشانی با توجه به به این نکته که در این حادثه مصدوم یا تلفات جانی همراه نداشت گفت : پرسنل آتشنشانی پس از مهار کامل حریق و اطمینان از سرد شدن مخازن و شعله ور نشدن دو باره آن اقدام به ایمن سازی نموده و پس از ارائه موارد ایمنی به صاحب کارخانه به عملیات خود پایان دادند .

شایان ذکر است که علت آتشسوزی توسط کارشناسان آتش شنانی منطقه در حال بررسی است .

اخبار آتش نشانی

نصب و راه اندازی سیستم اسپرینکلر

اخبار آتش سوزی

به میزبانی آتشنشانی شیراز نشست سالانه سازمان های آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری کشور در شیراز برگزار گردید .

به نقل از خبرگزاری مهر مدیر کل دفتر محیط زیست و خدمات شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری ها سید حبیب راضی در نشست سالانه سازمان های آتشنشانی عنوان کرد : به منظور بروز رسانی تجهیزات آتشنشانی کشور نزدیک به 1000 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده و به نظر می آید که در 6 ماه آتی برای شهرستان ها یک خودرو استاندارد خریداری شود .

وی در ادامه افزود : کمیته ای تحت عنوان کمیته فنی پیشگیری از حریق تشکیل شده و نسبت به جلوگیری از ایجاد حریق و آتشسوزی و مشکلات نیروهای انسانی اقدام می نماید .

رئیس سازمان آتشنشانی شیراز محمد هادی قانع در این جلسه عنوان کرد : از مهم ترین اهداف این همایش انتقال تجربیات فعالین این حوزه می باشد و در این بخش نیز هماهنگی های لازم شکل گرفته است .

بیش از 100 نفر از مدیران سازمان های آتشنشانی از سراسر کشور در این نشست حضور داشته به علاوه رئیس سازمان  شهرداری ها و دهیاری های کشور جمالی نژاد به شکل مجازی و حضور شرکت نمودند .

اخبار آتش نشانی

فروش و نصب اینداکتور آتش نشانی

اخبار آتش نشانی

بازخوانی انفجار گاز در تبریز / استانداردهایی که رعایت نمی شود

طی هفته های گذشته در شهر تبریز آمار انفجارهای گاز و قربانیان این حوادث با افزایش همراه بوده است و کارشناسان مهم ترین عامل این موضوع را وجود مشاغل حادثه ساز می دانند .

صدای مهیب انفجار گاز در تبریز این خبر در روز سه شنبه در تمام رسانه های داخلی منتشر شد این انفجار منجر به تخریب یک ساختمان 5 طبقه گردید که متأسفانه در این حادثه 5 نفر کشته و 15 نفر نیز مصدوم شدند .

هر سال به خصوص در فصل زمستان شاهد چنین حوادثاتی هستیم اما اینبار لحظات تلخی را در تبریز رقم زد البته تنها این حادثه نبود طی یک حادثه در چهارشنبه گذشته نیز انفجار گاز در منطقه حکم آباد چند منجر به تخریب چند واحد مسکونی شد .

معمولا انفجار گاز دلایل متعددی دارد از جمله شغل های خطرناک و حادثه ساز در اطراف منازل مسکونی ؛ رعایت نکردن نکات ایمنی ؛ استفاده نکردن از سنسورهای هشدار دهنده نشت گاز ؛ استفاده از شلنگ های غیر استاندارد و کپسول های آتشنشانی از مهم ترین عوامل ایجاد این حادثه خطر ساز هستند .

جزئیات جدید از مراحل آواربرداری حادثه انفجار

به نقل از خبرگزاری مهر معاون عملیات سازمان آتشنشانی تبریز در این باره اظهار نمود : انفجار ساختمان 5 طبقه در انتهای عباسی موجب فوت و مصدوم شدن چند نفر از ساکنین شد و 5 ایستگاه عملیاتی آتشنشانی تبریز به عملیات پرداختند .

اکبر دشتی تصریح کرد : در عصر سه شنبه سی ام آذرماه بر اثر انفجار مهیب در طبقه همکف این ساختمان , 4 طبقه این ساختمان تخریب و ساکنین آن زیر آوار سنگین محبوس شدند .

او در ادامه گفت : به محض وقوع این حادثه و اطلاع آن به سازمان آتشنشانی در کمترین فرصت 5 ایستگاه عملیاتی آتشنشانی و تجهیزات خاک برداری برای تسریع در روند عملیات به محل مورد نظر اعزام شدند .

او گفت : به دلیل ضرورت وقت در مراحل آواربرداری اجرای عملیات های آوار لازم است با بررسی بیشتر صورت گیرد که این حادثه با رعایت وضعیت ریزش طبقه ای و گرفتاری افراد با مد نظر قرار دادن نکات ایمنی و نیز فعالیت بیشتر از 100 تن از اتشنشانان این عملیات در مرحله اجرا قرار گرفت .

وی ادامه داد : تیمی از آتشنشانان بررسی محل حادثه را به دنبال داشتند و تیمی دیگر مسئولیت آواربرداری لایه ای این ساختمان را دادامه دادند که در اولین تلاش ها پیکر بیجان پسر 18 ساله یافت شد .

دشتی افزود : به دللی حجم زیاد آوار ساختمان حادثه دیده ؛ احتمال ریختن ساختمان کناری و نیز خطرات جانی حتمی برای آتشنشانان ؛ پرسنل آتشنشانی با وجود سرمای سخت به عملیات ادامه داده و در ساعت 4 و 30 دقیقه صبح روز بعد موفق به یافتن دو نفر از افراد محبوس شدند .

آواربرداری جزء عملیات سخت آتشنشانی است

حادثه آوار جزء حوادث سخت آتشنشانی محسوب می شود که این عملیات به علت احتمال ریزش کردن ساختمان کناری آن تهدید جانی برای آتشنشانان محسوب میشد این عملیات همراه با فرماندهی واحد و اجرای آوار برداری مرحله ای بدون اینکه به آتشنشانان و شهروندان صدمات جانی وارد نماید به پایان رسید .

اخبار آتش نشانی

خرید مانیتور و تریلر مانیتور آتش نشانی
اخبار آتش نشانی

افتتاح پلاسکو به تعویق افتاد

قرار بر این بود که در روزهای پایانی آذرماه ساختمان جدید پلاسکو به بهره برداری برسد اما به دلیل تأیید عدم ایمنی این ساختمان افتتاح رسمی آن از سوی سازمان آتنشانی تهران به زمانی دیگر موکول شد .

در روز 30 دیماه سال 1395 پس از 54 سال ساختمان 15 طبقه پلاسکو در یک آتشسوزی سوخت و فروریخت بعد از این حادثه آتشسوزی دو سال بعد و در 25 خرداد ماه سال 97 با حضور محمد سعیدی کیا رئیس وقت بنیاد مستضعفان گودبرداری ساختمان پلاسکو شروع شد .

پس از آن آتشسوزی و فرو ریختن سازمان پلاسکو بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به منظور کمک به کسبه آسیب دیده و جدا از وظیفه قانونی خود تصمیم بر این گرفت بنایی زیبا و فاخر با در نظر گرفتن تمام استانداردهای ساختمان و شهرسازی که در آن ضوابط طرح های روز بالا دست در نظر گرفته شده است تا بدین طریق بتوان پاسخگوی ذینفعان باشد را احداث نماید مطابق با پروانه اخذ شده ساخت بنا در 20 طبقه که 5 طبقه آن زیرین و 15 طبقه بر روی زمین است در دستور کار بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی قرار گرفت .

در همین راستا قرار بر این بود که این ساختمان در اواخر آذرماه به بهره برداری برسد اما این افتتاح صورت نگرفت و به روزهای دیگر موکول شد .

رئیس شورای شهر تهران مهدی چمران در رابطه با عدم بهره برداری این ساختمان گفت : ساختمان جدید پلاسکو در حال تحویل است اما از لحاظ ایمنی هنوز به تحویل نرسیده و سازمان آتشنشانی باید این ایمنی را تأیید نماید بنابراین نباید واحدهای تجاری پیش از گرفتن تأییدیه نهایی در آن مستقر شوند

به تازگی بین سازمان آتشنشانی شهر تهران و مستضعفان به تازگی جلسه ای برگزار شده و در رابطه با ایمنی این ساختمان تصمیماتی گرفته شده است .

اخبار آتش نشانی

خرید بلدر تانک افقی و عمودی
اخبار آتش نشانی

14واحد مسکونی در حادثه اخیر انفجار در تبریز آسیب جدی دیده است

به گفته مدیر عامل سازمان آتشنشانی تبریز در رابطه با انفجار , ریزش ساختمان و عملیات آواربرداری در خیابان عباسی ادامه داد : در وقوع این حادثه 14 واحد مسکونی آسیب جدی دیده اند

به نقل از خبرگزاری مهر علیرضا زبر دست در صبح روز شنبه در جلسه علنی شورای تبریز عنوان کرد : در طی این حادثه که انفجار و ریزش یک ساختمان 5 طبقه را به دنبال داشت پس از بررسی های صورت گرفته مشخص شد که مجوز برای ساخت یه پیلوت و دو طبقه گرفته شده بود اما در ادامه احداث یک پیلوت و 5 طبقه صورت گرفته بود .

علیرضا زبر دست در ادامه افزود : سه عملیات دیگر نیز در هنگام این عملیات وجود داشتند و پس از حدود 7 دقیقه مأمورین آتشنشانی به محل مورد نظر رسیدند مسیر آنجا توسط نزدیک به 10 هزار تماشاگر بسته شده بود مأمورین آتشنشانی برای رسیدن به محل حادثه نزدیک به 500 متر را پیاده طی نمودند .

مدیر عامل سازمان آتشنشانی تبریز با اشاره به اینکه آواربرداری 11 ساعت و 50 دقیقه به طول انجامید تصریح کرد : در صورتی که این حادثه یک ساعت دیرتر صورت میگرفت با تلفات بیشتری همراه بود . در طی وقوع این حادثه 14 واحد مسکونی آسیب جدیدی دیدند .

علیرضا زبردست عنوان کرد : متأسفانه در طی این حادثه حرف های نادرستی زده می شد مثل اینکه کسی از زیر زمین به ما پیام می دهد این در حالی بود که آنجا زیر زمینی وجود نداشت و آن نفر نیز همان ابتدای حادثه و ریزش ساختمان فوت شده بود .

این مقام مسئول خاطر نشان کرد : حادثه دیگر که رخ داده بود مربوط به منطقه حکیم آباد بود که علت وقوع آن نیز بی احتیاطی هنگام وصل نمودن لوله گاز اعلام گردید که خوشبختانه این اتفاق تلفات جانی به همراه نداشت و تنها منجر به مصدوم شدن جزئی 2 نفر شد که به صورت سرپایی درمان شدند .

خرید دیلاج ولو برقی و پنوماتیک
اخبار آتش نشانی

2 فوتی بر اثر اتشسوزی مسکونی ساختمان مسکونی در کرمانشاه

به گفته مسئول روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بر اثر آتشسوزی در ساختمان مسکونی در این استان 2 نفر جان خود را از دست دادند .

به نقل از خبرگزاری مهر اکبر آزادی اظهار نمود : طی اعلام حریق امشب در خیابان ظفر جنوبی که در 22 بهمن کرمانشاه رخ داده بود مأمورین سازمان آتشنشانی و اورژانس در اسرع وقت در محل حادثه حضور پیدا کردند .

اکبر آزادی در ادامه افزود : این آتشسوزی در ساختمان 9 طبقه رخ داده بود و پس از وقوع تعدادی از افراد آپارتمان محبوس شدند در این حادثه تا کنون 6 مصدوم از ساختمان خارج شدند و به مرکز درمانی انتقال یافتند .

وی خاطر نشان کرد : مأمورین سازمان آتشنشانی همچنان در حال مهار آتشسوزی و اطفای حریق هستند .

مسئول روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در خاتمه گفت : نیروهای اورژانس همراه با 8 دستگاه آمبولانس به علاوه یک دستگاه اتوبوس آمبولانس در محل حادثه حاضر هستند و تا به حال نیز این حادثه 2 مورد فوتی داشته است .

خرید فوم چمبر و فوم پورر
اخبار آتش نشانی

به گفته سخنگوی سازمان آتشنشانی تهران در تصادف یک خودرو 207 با یک دستگاه کامیونت یک دختر جوان فوت شد و 4 نفر دیگر نیز مصدوم شدند .

به نقل از خبرگزاری مهر سید جلال ملکی در گفت و گوی خود عنوان کرد : در ساعت 9 و 45 دقیقه صبح امروز به سامانه 125 آتشنشانی شهرداری تهران  در یک تصادف در جاده ورامین مقابل دوربرگردان طالب آباد اطلاع داده شد .

وی با اشاره به اینکه محل حادثه خارج از حوزه استحفاظی شهرداری تهران می باشد گفت : پس از اطلاع از این حادثه به محل مورد نظر دو ایستگاه آتشنشانی اعزام شدند .

او در ادامه گفت : در این حادثه خودرو سواری 207 با پنج نفر سرنشین به دلیل نامعلومی با قسمت عقب یک کامیونت برخورد نمود و خودرو سواری به شدت آسیب دید .

ملکی با اشاره به اینکه دو نفر سر نشینان خودرو خانم و سه نفر آقا بودند افزود : قبل از رسیدن مأمورین آتشنشانی همه سرنشینان از خودرو خارج شده بودند اما یک خانم 27 ساله بر اثر جراحات جان سپرد و 4 نفر سرنشینان مصدوم شده که توسط بالگرد امداد هوایی به مراکز درمانی منتقل شدند

اخبار آتش نشانی

خرید شیر هیدرانت و آلارم ولو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *