آتش نشانی

اینداکتور آتش نشانی

اینداکتور آتش نشانی
اینداکتور آتش نشانی

اینداکتور آتشنشانی

تجهیزات مورد استفاده در آتش نشانی از سیستم های مختلف و با اهمیت زیادی تشکیل شده است که هر کدام به نوبه خود نقش مؤثری در اطفای حریق دارند و یکایک تجهیزات به گونه ای مکمل هم بوده و وظیفه مهار اتش را به عهده دارند از جمله لوازمات پر کاربرد بری پرسنل آتش نشان استفاده از اینداکتور آتشنشانی بوده که در سیستم اطفای حریق آب و فوم در مسیر آب نصب شده و وظیفه انتقال محلول فوم همراه با فشار بالا به مسیر آب را دارا می باشد ایمن تیار تآمین کننده و ارائه دهنده انواع تجهیزات آتشنشانی همراه با بهترین برند ها آماده است تا بهترین ها را به شما عزیزان با مناسب ترین قیمت عرضه نماید . تامین انواع اینداکتور آتش نشانی را به تهران فایر بسپارید     . با ما باشید با :

  • اینداکتور آتشنشانی چیست و چه کاربردی دارد ؟
  • خرید بهترین اینداکتورهای آتشنشانی

فروش تریلر مانیتور آتش نشانی

اینداکتور آتشنشانی چیست و چه کارکردی دارد ؟

اینداکتور آتشنشانی از جمله تجهیزات پر استفاده در اطفای حریق می باشد که آب را با کف غلیظ به نسبت 3 الی 9%مخلوط نموده و کف رقیق شده تولید می نماید در سیستم آتشنشانی آب و فوم در مسیر آب نصب شده و فوم را با فشار زیاد در مسیر آب انتقال می دهد  این نوع ابزار با مکانیزم مکش توسط گلویی باریکی که دارد فشار محلول فوم را بالا برده و و میزان دقیقی از فوم را با آب درون لوله آتشنشانی ترکیب و سمت خروجی هدایت می کند .

خرید بهترین  اینداکتور های آتشنشانی

بهترین برند های اینداکتور آتشنشانی را اعم از awg , پوک  , دلتا, EPS و….را  با قیمت مناسب و کیفیت بالا از ما بخواهید در تعیین قیمت اینداکتورها برند تولید کننده و میزان کیفیت همچنین نوع آن تأثیر گذار می باشد .سایز این قطعه شامل Z2 , Z4 , Z8 بوده اما انواع مختلفی داشته که شامل موراد زیر می باشد .

اینداکتورهای جوار پمپی :

این نوع اینداکتور آتشنشانی با توجه به نامش در کنار پمپ در ماشین های آتشنشانی قرار گرفته و نحوه کارکرد آن بدین گونه است که پمپ درگیر و شیر آب را باز نموده سپس با عبور آب و ایجاد خلاء مایع کف مکیده و پس از ترکیب شدن با آب بر سر لوله کف ساز می رود .

اینداکتورهای بین مسیر :

این نوع اینداکتورها  از پرفروش ترین ها می باشد که مشخصاتی همسان اما ظرفیت های متفاوتی دارند همچنین در اتش نشانی با نامهای Z2 ( پرتاب 200 لیتر مایع آب و کف در دقیقه ) یا  ) Z4پرتاب 400 لیتر مایع آب و کف در یک دقیقه )  شناخته می شود کارکرد این نوع بدین شکل است که آب با فشار مطلوب از کوپلینگ وارد لوله اصلی شده و پس از ایجاد خلاء در لوله مکش موجب مکیده شدن مایع و کف از درون منبع کف و ترکیب شدن با آب می شود در انتها نیز این ترکیب آب و کف از کوپلینگ خارج می گردد .

اینداکتورهای سر لوله :

این نوع اینداکتورهای آتشنشانی در کنار سر لوله کف ساز تعبیه شده و نحوه کارکرد آن نیز مانند دو نمونه قبلی بر پایه خلاء و مکش است .

قیمت فوم چمبر
اینداکتور آتش نشانی

آنالیز ساختاری اینداکتور آتش نشانی

از آنجایی که اینداکتور آتش نشانی جهت انتقال کنستانتره فوم یا همان فوم غلیظ به فوم چمبر و سایر تجهیزات فوم ساز استفاده میشود مدام با رطوبت فوم در تماس میباشد  و ممکن است از تماس با  مواد تشکیل دهنده فوم غلیظ اطفای حریق آسیب جدی از ناحیه دیواره اینداکتور ببیند . از این جهت در تولید اینداکتور آتشنشانی از استنلس استیل با اتصالات آتش نشانی استفاده میشود    . یکی از مختصات پیش فرض اینداکتور میتواند مشخصات زیر باشید  :

  • بدنه و اتصالات از استنلس استیل و آلومینیوم
  • سایزهای استاندارد اینداکتور آتش نشانی عبارتند از  :   65، 80، 100 و 150 میلی متر (2.5، 3، 4 اینچ و 6 اینچ) با جریان ثابت 75 تا 3500 لیتر در دقیقه
    فشار کاری 6.4 تا 12 بار (93 تا 175 psi)
  • بالاترین میزان فشار  برگشتی فوم   65٪ است
فروش و نصب و راه اندازی موبایل فوم
فوم اینداکتور

فوم اینداکتور چیست  ؟

فوم اینداکتور همان اینداکتور آتش نشانی است که در سیستم اطفای حریق آب و فوم استفاده میشود .  این قطعه که جهت متراکم کردن فوم آتش نشانی استفاده میگردد  و به نوعی خود بخش مهمی از کار فوم سازی را انجام میدهد از آنجایی که از اینداکتور فوم عبور میکند  و این قطعه رابط مهمی برای ترکیب فوم غلیظ با آب است آن را فوم اینداکتور نیز مینامند . جهت تامین اینداکتورهای آتش نشانی در سایهای استاندارد با تهران فایر تماس بگیرید

اینلاین اینداکتور آتش نشانی

اینلاین اینداکتور آتش نشانی

ایجاد امنیت یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که برای مراکز , تجاری , مارکز خرید , فضاهای فروشگاهی نمایشگاهی , ساختمان های مسکونی , مجتمع های صنعتی و بسیاری موراد دیگر توسط مدیریت ساختمان و و یا مجتمع باید صورت بگیرد آتش سوزی از جمله حوادث غیر مترقه ای بوده که درهنگام بروز در ساختمان های چند طبقه یا مجتمع های چند منظوره با در نظر گرفتن تراکم جمعیت ممکن است که تلفات مالی و جانی بسیار بالایی داشته باشد تجهیزات اطفای حریق متشکل از ابزار ها و وسایل مختلفی است که هر کدام به نوبیه خود تأثیر مثبتی برای مهار آتش داشته است از جمله این ابزار اینلاین اینداکتور است ما به شما بهترین برند این محصول اعم از HDfire , awG پوک و…را ارائه می دهیم .

  • مشخصات اینلاین اینداکتور
  • کاربرد اینداکتور چیست ؟
  • انواع اینداکتور

مشخصات اینلاین اینداکتور

اینلاین اینداکتور برای تهیه محلول متناسب و پر فشار سیستم اطفای حریق آب و فوم کاربرد دارد متریال استفاده شده در اینداکتور از فلز آلومینیوم , برنز و یا فولاد زنگ نزن ساخته می شود این قطعه ابعادی 65 , 80 , 100 , 150 میلیمتر داشته , فشار بار آن 6.4 الی 12 و مقاوت جریان ثابت 75 الی 3500 دور در دقیقه می باشد .

کاربرد اینداکتور چیست ؟

در رابطه با کاربرد ایلاین ایداکتور فوم و یا همان کف ساز باید گفت که این ابزار برای تلقین کنستانتره مایع فوم در آب به منظور تهیه محلولی پر فشار سیستم اطفای حریق آب و فوم کاربرد دارد در سیستم اطفای حریق آب و فوم قطعه ای سر راه آب نصب شده که مهم ترین وظیفه آن انتقال محلول فوم با فشار بالا به جریان آب است نام این قطعه اینداکتور بوده که به کمک استفاده از مکش گلویی باریک خود فشار محلول فوم را بالا برده , خلأ نسبی را ایجاد و پس از ترکیب در سیستم آب و فوم خروجی مطلوبی ارائه می دهد .

انواع اینداکتور

اینداکتورهای جوار پمپی آتشنشانی :

از انواع اینداکتور آتشنشانی نوع جوار پمپی این محصول است که در کنار پمپ در خودرو آتشنشانی قرار گرفته و نحوه عملکرد ان بدین طریق است که ابتدا پمپ درگیر و شیر آب را باز و در ادامه شیر کف را باز می کنیم با جریان آب و ایجاد خلأ مایع کف مکش داده شده و پس از ترکیب با آب به سر لوله کف ساز می رود .

اینداکتورهای بین مسیر آتشنشانی  :

اینداکتور بین مسیر ظرفیتی 200 لیتر در دقیقه داشته , برخوردار از سه کوپلینگ ورودی , مکش و خروجی است , قدرت مکش 3 متر , فشار لازم 5 بار , دارای یک صافی و شیر مکنده نیز یک ساچمه دارد عملکرد این نوع بدین گونه است که آب از درون لوله وارد لوله اصلی شده و در لوله مکش خلأ به وجود می آورد خلأ موجب مکیده شدن کف از درون منبع کف و تر کیب ان با آب می شود و این ترکیب آب و کف از کوپلینگ خروجی خارج می شود این نمونه یکی از پر مصرفترین ها در اینداکتورهای آتشنشانی است  .

اینداکتور سر لوله آتشنشانی :

این نوع در سر لوله کف ساز قرار گرفته و مانند اینداکتورهای بین مسیر و اینداکتورهای جوار پمپی بر پایه خلأ و مکش می باشد  .

فروش و نصب انواع شیر هیدرانت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *