آتش نشانی

بهترین روش اطفاء حریق گازها

بهترین روش اطفای حریق گازها

حریق انواع مختلفی دارد و انواع آن در شش گروه A , B , C , D , E و F دسته بندی می شود , بنابراین خاموش کننده های هر نوع حریق متفاوت بوده و هر کپسولی برای استفاده ای خاص تولید شده و در صورتی که برای هر حریق خاموش کننده ای مناسب استفاده نشود نه تنها اطفای حریق صورت نگرفته و آتش خاموش نمی شود بلکه ممکن است منجر به مرگ افراد نیز شود کلاس C آتشسوزی مختص به حریق ناشی از گازهایی بوده که قابل اشتعال یا انفجار هستند مانند گازهای طبیعی , ال پی جی , بوتان , متان , اتان و پروپان , آیا می دانید بهترین روش اطفای حریق گازها چیست ؟ تهران فایر تامین کننده تجهیزات آتش نشانی آب و فوم با تولید ، تامین و نصب و راه اندازی بلدر تانک ، دیلاج ولو ، مانیتور و …. در خدمت شماست . جهت مشاوره و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با ادامه مطلب  .

بهترین روش اطفای حریق گازها کدام است ؟

کپسول های گاز CO2 :

از جمله بهترین روش اطفای حریق گازها , استفاده از کپسول آتشنشانی گاز دی اکسید کربن یا کپسول آتشنشانی CO2 می باشد دی اکسید کربن گازی غیر قابل احتراق , بی بو , غیر رسمی و سنگین تر از که دارای چگالی 1/5 بوده و هادی و الکتریسیته نیست , CO2 اکسیژن را جا به جا می کند تا حریق را خاموش نماید هنگامی که این گاز از کپسول خارج می شود مانند یخ خشک به نظر می رسد که هوای اطراف آتش را کاهش داده و ان را خفه می کند , انتشار دی اکسید کربن برای آتش سوزی های چربی , مواد عالی یا فلزات قابل اشتعال توصیه نمی شود همچنین مهم است از این نوع در یک فضای محدود استفاده نکنید .

مزایای استفاده از کپسول CO2 چیست ؟

  • عدم جاگذاشتن پس مانده و عدم آسیب به تجهیزات
  • سرعت خاموش کنندگی زیاد
  • مقرون به صرفه بودن
  • مقاوم در برابر سرما
  • غیر سمی بودن

کپسول های حاوی پودر و گاز :

یکی دیگر از بهترین روش اطفای حریق گازها , خاموش کننده پودرو گاز است , کپسول های پودرو گاز سه تکه هستندو بر روی بدنه آنها جای جوش وجود دارد اما دیگر کپسول ها یک تکه بوده و بر روی بدنه آنها جای جوش دیده نمی شود, این نوع حاوی ترکیبات مختلفی اعم از آب , پودر و گاز و گاز دی اکسید کربن می باشد , عامل پودر می تواند با حدا نمودن بخش های مهم تشکیل دهنده واکنش های شیمیایی از یکدیگر یعنی گرما , سوخت و اکسیژن از گسترش حریق جلوگیری نموده و حریق را خاموش نماید از این کپسول علاوه بر اطفای حریق ناشی از گازها در خاموش کردن حریق ناشی از مایعات نیز استفاده می شود .

تولید و نصب مخزن مخزن بلدر تانک 10000 لیتر

مزایای استفاده از کپسول پودرو گاز چیست ؟

  • قابلیت بالای خنک کنندگی
  • خفه کردن آتش
  • رقیق کننده اکسیژن
  • رسانا نبودن

در صورتی که در محیط بسته استفاده شود ممکن است راه تنفسی را دچار التهاب کرده و قدرت بینایی را کاهش دهد .همچنین از این نوع نباید برای فردی که دچار سوختگی شده است استفاده نمود زیرا موجب خفگی مسدوم می شود.

کپسول های هالوژنه :

گازی که در این کپسول ها به عنوان خاموش کننده استفاده می شود , گاز هالوژن عامل تأمین فشار آن در درون کپسول نیز گاز نیتروژن می باشد , این گار بر آتش اختلال شیمیایی ایجاد کرده و از گسترش آن جلوگیری می کند کپسول های هالوژنه برای آتش سوزی های گروه A , B و C  مناسب بوده و در اوزان مختلف از 630 گرم تا 68 کیلوگرم تولید می شوند .

مزایای کپسول هالوژنه چیست ؟

این کپسول ها پس از استفاده هیچ ردی از خود جای نمی گذارند نمونه ای که این روزها استفاده می شود هالوترون و FE-36 بوده که تأثیر مناسبی روی اطفای حریق داشته و از طرفی به محیط زیست آسیب نمی رساند .

تولید و نصب دیلاج ولو 3 اینچ تا 9 اینچ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *