آتش نشانی

فروش دکتور دودی و حرارتی

دتکتور دودی
دتکتور آتش نشانی

دتکتور چیست ؟

دتکتورها ابزاری در سیستم اعلام حریق هستند که در واقع اولین اقدام را در جلوگیری از شیوع آتشسوزی انجام میدهند . اولین واکنش در آتش سوزی ها را در ساختمان ها و اماکن مجهز به این سیستم موجب میشود تا شیوع آتشسوزی در همان ابتدای کار به شدت کندتر و یا کلا مهار گردد . بسیاری از آتسوزی ها که منجر به خسارات جانی میشوند از نبود سیستم های اعلام حریق و یا نداشتن این استانداردها میباشد اما اگر یک ساختمان از یک سیستم اعلام حریق کارشناسی شده و  مجهز به سرویس دوره ای برخوردار گردد با نصب و راه اندازی یک دتکتور آتش نشانی میتوان بهترین اقدامات اولیه را انجام داد . شرکت تهران فایر با خدمات فروش ، نصب و راه اندازی و سرویس و تعویض دتکتور دودی و حرارتی با برندهای برتر در خدمت شماست . جهت مشاوره و دتکتور حرارتی و دودی با شماره زیر تماس بگیرید. همراه ما باشید با بهترین  قیمت دتکتور آتش نشانی

شماره های تماس 

09125306273

09385306273

دتکتور دودی

فروش دتکتور دودی

از خرید تا دریافت خدمات نصب و راه اندازی  و تعویض دتکتورها را از تهران فایر بخواهید . دتکتور دودی  از دسته های اصلی دتکتورهای اعلام حریق میباشند . این قطعه ساختاری دارد که با دریافت سیگنال دود ناشی از آتش سوزی سریعا فعال شده و سیستم اطفای حریق را در جریان کار قرار میدهد . محفظه ای برای یک دتکتور دودی تعبیه میشود که وقتی از دود پر میشود فعالیت خود را در راستای آغاز عملیات اطفای حریق استارت میزند . دریافت سیگنال دود ، پر شدن محفظه و ارسال سیگنال به سیستم مرکزی اطفای حریق  رخدادیست که شاید در کمتر از 20 ثانیه اتفاق بیفتد . جهت مشاوره و خرید دتکتور دودی آتش نشانی با ما تماس بگیرید

نصب و راه اندازی وت آلارم ولو

ویژگیهای دتکتور دودی آتش نشانی

همانطور که در بالا اشاره شد دو نوع دتکتور حرارتی و دودی تولید میشود که در مدل حرارتی با دریافت حرارت و در این طرح دتکتور با دریافت دود ناشین از آتش کار خود را شروع میکند .  دتکتورهای دودی را میتوان با در نظر گرفتن مزایای زیر گزینه پیشنهادی در نظر داشت :

 • دتکتور دودی سرعت عمل بالاتری در مهار آتش دارد
 • شعاع دریافت سیگنال در دتکتور دودی بیشتر از نوع حرارتی میباشد

انواع دتکتور آتش نشانی دودی

5 طرح دتکتور از نوع دودی در بازار رایج میباشد .

 1. داکت دتکتور یا همان کانالی
 2. دتکتور یونیزاسیون
 3. دتکتور مکشی دودی
 4. دتکتور لیزری یا همان بیم دتکتور ( گاها دتکتور خطی نیز عنوان میشود   )
 5. و دتکتور آتش نشانی دودی از نوع نقطه ای که فتوالکتریک نیز گفته میشود  .

استاندارد نصب و راه اندازی دتکتور دودی آتش نشانی

 • شعاع استاندارد پوشش برای یک دتکتور دودی 7.5 متر میباشد ( در دتکتورهای آتش نشانی دودی سایز بزرگ نهایتا 100 متر مربع پوشش داریم   )
 • از نصب دتکتور دودی در مجاورت هواکش ها و سیستم اهی مشابه خودداری شود  تا عملکرد مناسبی از دتکتور دیده شود  .
 • حد فاصل دتکتور دودی ها از هم حدود 10.5 متر میباشد  (  در فضای باریک مثب راهروها تا 15 متر حد فاصل مجاز است  )
 • ارتفاع استاندارد نیز برای نصب  این دتکتور آتش نشانی 10.5 مترمیباشد   ( بیم دتکتور آتش نشانی جایگزین خوبی برای دتکتورهای دودی معمولی در ارتفاع بالاتر از 10.5 متر هستند   )
 • از نصب دتکتور دودی در کمتر از نیم متری اسپرینکلرها به شدت خودداری شود .
نصب و راه اندازی بلدر تانک آتش نشانی
دتکتور حرارتی

فروش دتکتور حرارتی

حساسیت دتکتورهای حرارتی به دمای محیط است . دمای نزدیک محیطی که از حد استاندارد بگذرد  دتکتور حرارتی خطر را احساس میکند و سریعا نسبت به اطفای حریق اقدام میکند . دتکتور حرارتی  تفاوت هایی از نظر ساختاری با دتکتورهای دودی دارد اما زمان استارت عملکرد دتکتور تفاوت چندانی با نوع دودی ندارد . جهت خرید دتکتور حرارتی با تهران فایر تماس بگیرید تا علاوه بر خرید از دریافت خدمات نصب و راه اندازی و تعمیرات دوره ای برخوردار گردید .

انواع دتکتور حرارتی آتشنشانی

4 نوع حرارتی دتکتور تولید میشود که  عبارتند از :

 • دتکتور ترکیبی  از نوع حرارتی
 • دتکتور خطی   از نوع حرارتی
 • دتکتور افزایشی  از نوع حرارتی
 • دتکتور ثابت از نوع حرارتی
فروش و نصب اسپرینکلر

مزایای از نوع حرارتی نسبت به دودی چیست ؟

این طرح دتکتور آتش نشانی ارزانتر از نوع دودی میباشد و همچنین اطمینان بر عملکرد این مدل دتکتور بیشتر از نوع دودی میباشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *