آتش نشانی

بهترین روش اطفای حریق گاز

خدمات شارژ سیلندر fm200 و co2
خدمات شارژ سیلندر fm200 و co2

بهترین روش اطفای حریق گاز

اطفای حریق یعنی انجام دادن عملیات به منظور خاموش کردن آن اما از آنجا که آتشسوزی ها منشأ مختلفی دارند یعنی آنچه باعث شروع حریق و آتشسوزی می شود ممکن است جامدات , سیم ها و کابل های برق , روغن های گیاهی و حیوانی که در آشپزخانه های صنعتی استفاده می شود , بنزین و نفت و یا حتی گاز ها منشأ ایجاد حریق شوند هر کدم از این موارد در گروه آتشسوزی مختلفی قرار گرفته و خاموش کننده ای مختص به خود را می طبند همانطور که اشاره شد گاهی منشأ ایجاد حریق گاز ها هستند در صورت چنین حوادثی بهترین روش اطفای حریق گاز چیست ؟ تهران فایر ارائه کننده خدمات نصب و راه اندازی سیستم اطفای حریق آب و فوم ، سیستم fm200  و سیستم اطفای حریق co2 با خدماتی کارشناسی شده در آماده همکاری با شماست . همراه ما باشید در ادامه با  :

  • عوامل ایجاد حریق
  • روش خاموش سازی آتش
  • بهترین روش اطفای حریق گاز چیست ؟
  • بهترین روش برای اطفای حریق مایعات

راه اندازی سیستم اطفای حریق co2

عوامل ایجاد حریق

قبل از اینکه به بهترین روش اطفای حریق گاز بپردازیم آنچه باعث ایجاد آتشسوزی می شود را بیان می کنیم به طور کلی سه عامل می باشد .

اکسیژن :

اکسیژن موجود در هوا 21 درصد است در صورتی که این اکسیژن به زیر 15 درصد برسد اطفای حریق صورت میگیرد .

فروش شیرهای آتش نشانی هیدرانت

مواد اشتعال زا :

هر موادی اعم از جامد , مایع یا گاز که قابلیت سوختن داشته باشد .

دمای بالا :

حرارت زیاد موجب ایجاد آتشسوزی می شود .

روش خاموش سازی آتش

گفتیم که سه عامل اکسیژن , مواد سوختنی و حرارت بالا موجب ایجاد آتشسوزی می شود بنا براین برای خاموش سازی حریق باید به حذف این سه عامل پرداخت نحوه خاموش سازی حریق شامل سرد کردن که بهترین روش استفاده از آب می باشد اما برای هر نوع آتشسوزی نمی توان از آب استفاده نمود روش دوم : قطع اکسیژن , توسط وسیله ای مانع از رسیدن اکسیژن به جسم شویم و روش سوم نیز قطع سوخت است یعنی راه رسیدن سوخت به کانون اشتعال را سد کنیم برای مثال می توان به بستن شیر گاز , تخلیه مخزن مایع اشتعال زا که سطح ان دچار حریق شده و یا دور کردن مواد از نزدیکی حریق می باشد .

بهترین روش اطفای حریق گاز چیست ؟

کلاس های آتشسوزی در انواع A , B , C , E ,K بوده که هر کدام خاموش کننده ای مختص به خود را می طلبند گروه C مربوط به آتشسوزی هایی است که منشأ پیدایش آنها گازهایی مانند متان , هیدروژن , بوتان و…. است بهترین روش اطفای حریق گاز در ابتدا بستن شیر گاز است و انسداد مسیر مواد سوختنی به منظور عدم وسعت گرفتن و گسترش  آتش می باشد .

کپسول خاموش کننده کلاس C آتشسوزی چیست ؟

خاموش کننده هالوژنه :

در این نوع خاموش کننده گاز هالون یا هالوژنه به شکل مایعنی ذخیره شده با ایجاد اختلال شیمیایی در آتش از گسترش ان جلوگیری و موجب اطفای حریق می شود .

خاموش کننده پودری :

خاموش کننده های پودری در انواع پودر شیمیایی و پودر خشک تولید شده که نوع پودر شیمیایی آن در کلاس های آتشسوزی A , B , C استفاده می شود .

بهترین روش برای اطفای حریق مایعات

در موارد فوق به بهترین روش اطفای حریق گاز پرداختیم اما بهترین خاموش کننده های ناشی از اشتعال مایعات چیست ؟ برای حریق ناشی از مواد نفتی مانند نفت , بنزین و… می توان از خاموش کننده های پودری , کپسول کف و دی اکسید کربن Co2 استفاده نمود برای حریق ایجاد شده از روغن های آشپزی از خاموش کننده کلاس K که ترکیبی از پتاسیم , کربنات و یا سترات پتاسیم می توان استفاده نمود .

قیمت اینداکتور و اینلاین اینداکتور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *