آتش نشانی

سیستم اطفای حریق خشک چیست ؟

سیستم اطفای حریق خشک
سیستم اطفای حریق خشک

سیستم اطفای حریق خشک چیست ؟

حریق و آتشسوزی هنگامی که رخ دهد می تواند خسارات جانی و مالی زیادی به همراه آورد آنچه شامل ایجاد حریق می گردد ممکن است مواد خشک و جامد , مایعات اشتعال زا مانند نفت , بنزین , گازهای مثل متان , فلزات مثل پتاسیم , منیزیم  و… باشد این رخ داد تلخ در صورتی که مهار نشود باعث ایجاد خسارات زیادی می شود برای اطفا و خاموشی آتش با توجه به نوع آن از خاموش کننده مختلفی استفاده می شود از جمله خاموش کننده ها سیستم اطفای حریق خشک است آنها قابلیت خاموشی هر نوع آتش سوزی در آشپزخانه , کارگاه اعم از جامدات مانند چوب و کاغذ و یا مایعات مانند بنزین و گریس , آتشسوزی های ناشی از وسایل الکتریکی و…. را دارد . تهران فایر تامین کننده تجهیزات آتش نشانی با بهترین برندهای برتر تجهیزات آب و فوم ، سیستم fm200 و  سیستم  co2  در خدمت شماست   همراه ما باشید در ادامه با :

  • نحوه استفاده از خاموش کننده خشک
  • کاربرد خاموش کننده پودر خشک

تامین شیر وت آلارم ولو آتش نشانی

نحوه استفاده از خاموش کننده پودر خشک

سیستم اطفای حریق خشک با عنوان ABE , DCP و BE شناخته می شود نشان این نوع کپسول وجود نواری سفید رنگ به دور کپسول است استفاده از این نوع خاموش کننده بسیار آسان بوده به طوری که در ابتدا پین را کشیده , نازل را بر پایه آتش قرار داده , دسته را فشار و کپسول خاموش کننده را به سمت راست و چپ حرکت دهید و به مهار آتشسوزی بپردازید .

فروش دیلاج ولو 3 اینچ تا 12 اینچ

کاربرد خاموش کننده پودر خشک

آتشسوزی ها با توجه به مواد اشتعال زا آنها خاموش کننده های متفاوتی را می طلبند اما سیستم اطفای حریق خشک از آن دسته خاموش کننده های پر کاربرد است که در اکثر آتشسوزی ها کاربرد دارد از جمله مصارف این نوع شامل موارد زیر است .

آتشسوزی های گروه A :

آتشسوزی های گروه  A  شامل جامدات از قیبل چوب , کاغذ , فرش و… می باشد برای اطفای این دسته می توان از از پودر خشک abc استفاده می شود .

آتشسوزی های گروه B :

این دسته از حریق شامل مایعات گروه اشتعال زا از جمله رنگ بنزین و…. می باشد در برای اطفای این نوع نیز می توان از سیستم اطفای حریق خشک یا همان کپسول پودری استفاده نمود .

آتشسوزی های گروه C :

مواد اشتعال زا این دسته از آتشسوزی ها شامل گازهایی از قبیل متان , نیتروژن و…. است البته این تقسیم بندی در آمریکا شامل حریق های الکتریکی است و اینکه در گروه C شامل گازهاست مختص به دسته بندی اروپایی است برای اطفای حریق ناشی از گازها از خاموش کننده های پودری استفاده می شود .

آتشسوزی های گروه D :

کلاس D شامل مربوط به فلزاتی ازجمله منیزیم , پتاسیم , آلومینیوم و…. می باشد برای خاموشی این دسته از سیستم اطفای حریق خشک یا همان خاموش کننده پودری استفاده می شود .

آتشسوز های گروه E :

آتشسوزی های گروه E مختص به لوازم الکتریکی و الکترونیکی از جمله کابل های برق , اتاق های سرور و….. است برای اطفای حریق این دسته می توان از خاموش کننده های گاز دی اکسید کربن Co2 و سیستم اطفای حریق خشک و یا کپسول پودری استفاده می شود .این کپسول از رسیدن اکسیژن به ماده سوختنی جلوگیری می کند .

فروش شیر پروانه ای آتشنشانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *