اخبار

آتشنشانان زن در تمام عملیات ها حضور خواهند داشت

آتشنشانان زن
آتشنشانان زن

آتشنشانان زن در تمام عملیات ها حضور خواهند داشت

مدیر عامل سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در رابطه طرح « پلاک ایمن » اظهار نمود : در تلاشیم که تا اواخر بهمن ماه 116 نیروی جدید سازمان آتشنشانی را مشخص نماییم .

به نقل از ایلنا مدیر عامل سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران مهدی داوری  در رابطه با طرح پلاک ایمن تصریح کرد : این طرح در حال راه اندازی بوده و نیز سامانه آن در حال فعالیت می باشد طرح پلاک ایمن بدین گونه است که شهروندان از خطرات ناگوار  و غیر ایمنی که ممکن است در محیط زندگی رخ دهد برای رفع مخاطرات اطراف خودمان ارزیابی لازم را انجام می دهد .

مهدی داوری در ادامه افزود : پس از ورود شهروندان به سامانه پلاک ایمن و انجام دادن مراحل ارزیابی دستور العمل های ایمنی را دریافت می نمایند طرح پلاک ایمن به صورت کاملا رایگان است در این دستور العمل ها توصیه های لازم که از لحاظ ایمین شهروندان باید رعایت نمایند ارائه شده است .

داوری در بخشی از سخنان خود در رابطه با استخدام آتشنشانان زن اشاره نمود : مراحل استخدامی این افراد نیز مانند مراحل استخدام نیروهای مرد است بدین ترتیب که 6 هزار زن و مرد برای شرکت در آزمون های ورودی آتشنشانی شرکت کرده بودند و نیز آزمون ها در دو مرحله آزمون های علمی و ورزشی صورت گرفته است .

مدیر عامل سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به اینکه نتیجه این دو آزمون به احتمال زیاد تا پایان هفته اعلام می شود گفت : طی این مرحله از سه برابر ظرفیت دعوت می شود تا در تست های پزشکی و نیز مراحل گزینشی شرکت نمایند امیداوریم تا اواخر بهمن ماه این مراحل را به سرانجام رسانیده و بتوانیم که 116 نفر اصلی را به استخدام سازمان آتشنشانی در آوریم .

وی در رابطه با حضور زنان در این سازمان اظهار نمود : 16 زن در سه شیفت و تیم های جداگانه بوده که در پایگاهی در یکی از ایستگاه های تهران مستقر می گردد و در کلیه عملیات ها اعم از امداد  , نجات و غریق حضور خواهند داشت البته به شرطی که عملیات خاصی بوده و حضور زنان مثمر به ثمر باشد آتشنشان های مرد نیز که به تازگی وارد تیم آتشنشانی شده به تنهایی عازم محل حادثه نمی شوند زیرا حضور در محل حادثه نیازمند تجارب و تخصص لازم است .

مهدی داوری در پاسخ به این سؤال که آیا  برای افزایش بودجه سازمان آتشنشانی برای سال 1401 با مسئولین رایزنی هایی داشته اند افزود : در چند سال گذشته تلاش بر این بوده و پیشرفت هایی را در این سازمان مشاهده کرده ایم تجهیزات اضافه شده و نیز اقدامات صورت گرفته برای این سازمان حاصل همین رویکرد بوده است .

ئاوری گفت : ما امیدواریم که این رویکرد ادامه داشته و از این سازمان حمایت شود زیرا موضوع به روز رسانی آتشنشانی نمی تواند در یک سال و بازه زمانی خاص صورت گیرد بلکه این موضوع ادامه دار بوده چرا که شرایط شهر تغییر می کند و تجهیزات ما جدید تر شده و نیز ایستگاه ها نیز باید به روز تر شوند در واقع یکی از مأموریت های آتشنشانی حوادثاتی بوده که پیش رو دارد و باید بتواند این حوادث را پیش بینی کند و این امر تنها با اختصاص بودجه مناسب صورت میگیرد .

وی در خاتمه نیز گفت : مدیران شهری و اعضای شوراها نسبت به آتشنشانی رویکردی مثبت داشته و قول داده اند که در بودجه 1401 بتواند آتشنشانی شرایط خوبی را داشته باشد .

قیمت اینداکتور آتش نشانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *