اخبار

ناله یک نوزاد از حادثه ای مرگبار جلوگیری نمود

ناله یک نوزاد از حادثه ای مرگبار جلوگیری نمود
ناله یک نوزاد از حادثه ای مرگبار جلوگیری نمود

ناله یک نوزاد از حادثه ای مرگبار جلوگیری نمود

گریه یک نوزاد باعث نگرانی همسایه ها از وضعیت ساکنان منزل و در نهایت از ایجاد حادثه ای مرگبار در پی گاز گرفتگی جلوگیری نمود .

در هشتم دیماه و ساعت 17 و 27 دقیقه در منطقه یافت آباد تهران و میدان شهرداری یک مورد حادثه گاز گرفتگی از طریق سامانه 125 آتشنشانی تهران اطلاع داده شد و بلافاصله مأمورین آتشنشانی یک ایستگاه عازم محل حادثه شدند .

اولین گروه از آتشنشان ها تنها حدود سه دقیقه پس از حادثه در محل مورد نظر حاضر شدند محل وقوع حادثه یک ساختمان 4 طبقه هشت واحدی و مسکونی بود .

در یک واحد 40 متری که در طبقه دوم این ساختمان قرار داشت درب بسته بود و همسایه ها پس از شنیدن صدای ناله یک نوزاد و پاسخ ندادن ساکنین منزل نگران شده و به آتشنشانی اطلاع دادند .

پس از رسیدن مأمورین آتشنشانی آنها درب ورودی را گشوده و به منزل وارد شده و پسر بچه ای شش ماهه را مشاهده کردند که بر روی مبل قرار گرفته بود و بی تابی می کرد .

پرسنل آتشنشانی در قسمت دیگر منزل خانمی تقریبا 35 ساله و یک دختر دو ساله را مشاهده کردند که هر دو بی حال نقش بر زمین افتاده بودند آنها در ادامه بلافاصله وسیال گرمایشی را خاموش نمودند در منزل یک دستگاه آبگرمکن دیواری و بخاری روشن بود و نیز کلیه منافذ ورودی هوا بسته بود .

هر سه نفر اهالی این منزل توسط مأمورین آتشنشانی به اورژانس تحویل داده شد که خوشبختانه هر سه نفر با کمک های اولیه توانسند به حالت اولیه باز گشته و سلامتی خود را به دست آوردند اما برای مداوای دقیق و اطمینان بیشتر به مراکز درمانی انتقال داده شدند .

سخنگوی آتشنشانی تهران سید جلال ملکی ؛ با اعلام این خبر افزود : ممکن بود در صورتی که تنها چند ثانیه تأخیر در اطلاع رسانی و یا حضور آتشنشانان رخ می داد شاید هر سه نفر این افراد جان خود را از دست می دادند .

او در ادامه نجات افراد این خانواده را یک معجزه خواند و اضافه کرد : این نوزاد کوچک موجب با خبر شدن همسایه ها از وضعیت شد و آتشنشانان پس از اینکه در محل حضور یافتند با شنیدن صدای نوزاد و پاسخ ندادن ساکنین منزل مشکوک شده و اقدام به بازگشایی در نمودند .

سخنگوی آتشنشانی تهران ابراز امیدواری کرد که برای این سه تن در بیمارستان مشکلی پیش نیاید و در ادامه گفت : در گذشته هم بارها متذکر شده بودیم که وسایل شعله دار و گرمایشی از قبیل بخاری ها , پکیج و آبگرمکن به خصوص در مکان های کوچک نباید که به صورت طولانی مدت روشن بمانند و اگر مجبور هستید به صورت طولانی این وسایل را روشن نگه دارید می بایستی که مسیری مانند پنجره و یا زیر در باز باشد تا هوای آن شعله تأمین گردد وگرنه , شعله برای ادامه حیاط از اکسیژن درون محیط استفاده می کند و موجب کاهش اکسیژن شده که این امر مسمومیت افراد را در پی خواهد داشت .

فروش و نصب بلدر تانک آتش نشانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *