آتش نشانی

انواع لباس آتش نشانی

انواع لباس آتش نشانی
انواع لباس آتش نشانی

انواع لباس آتشنشانی

از مهم ترین موراد در کار آتشنشانان استفاده از لباس مناسب و ایمن می باشد زیرا آتشنشانان برای نجات جان و اموال مردم خود را به دل آتش زده و از این رو باید که لباسی ایمن داشته باشند تا آنها را در برابر خطرات حفظ نماید اما تنها خطری که این پرسنل با آن روبه رو می شود تنها مقابله با آتش و اطفای حریق نیست و وظایف آنها شامل موارد بیشتری است از این رو بسته به شرایط موجود لباس هایی متفاوت به تن می کنند انواع لباس آتشنشانی از ویژگی ها و خصوصیاتی برخوردار است که در ادامه به آن می پردازیم . تهران فایر تامین کننده تجهیزات آتش نشانی  انواع لباس های آتش نشانی را توزیع میکند با ما بمانید با :

 • انواع لباس آتشنشانی
 • مفهوم رنگ لباس آتشنشانی
 • لباس فرم آتشنشانی
 • ویژگی های لباس آتشنشانان
 • خرید لباس آتشنشانی با قیمتی عالی

فروش مانیتور و تریلر مانیتور آتش نشانی

انواع لباس آتشنشانی

لباس تماس با حریق :

از انواع لباس آتشنشانی , لباسی که مأموران آتشنشانی در مبارزه با حریق و تماس با آتس از آن استفاده می کنند این لباس متشکل از کلاه خود , شلوار , اورکت , دستکش ساق بلند و پوشه کامل پا می باشد متریال و جنس این لباس از آلومینیوم فایرتکس و فایبرگلاس نسوز می باشد لایه های میانی این نوع از الیاف ضد حرارت ساخته شده است .

لباس عبور و مرور از حریق :

از دیگر لباس های آتشنشانان لباس ورود و عبور از حریق می باشد که جدا نبوده و به شکل سر هم طراحی شده که کلاه خود و دستکش جدا می باشد جنس استفاده شده دراین نوع نیز همان متریال لباس تماس با حریق است اما توسط این نوع تنها می توان از حریق عبور نمود و مناسب عملیات نمی باشد .

لباس های ضد محیط مرطوب حامل الکتریسیته :

همانطور که در ابتدا گفتیم کار آتشنشانان تنها اطفای حریق نیست از انواع لباس آتشنشانی نوع ضد رطوبت و الکتریسیته این محصول می باشد که مناسب محیط های مرطوب و محیط های اسیدی بوده و بدن را از الکتریسیته حفاظ می نماید بنابراین تا آتشنشانان را از برق گرفتگی مصون نگه می دارد .

مفهوم رنگ لباس آتشنشانی

در انواع لباس آتشنشانی از رنگ های مختلفی استفاده شده است که هر کدام مفهومی خاص دارند لباس عملیاتی اطفای حریق به رنگ قرمز است لباس عملیاتی عبور و ورود از حریق نقره ای رنگ بوده و شباهت به لباس فضانوردان دارد رنگ  لباس عملیاتی محیط مرطوب با الکتریسیته  بژ و طلایی است .

لباس فرم آتشنشانی

لباس فرم آتشنشانی لباسی است که این پرسنل  هنگام حضور در ایستگاه آتش نشانی می پوشند هدف از پوشش این لباس سامان دهی پوشش افراد در این سازمان است برخی از لباس های فرم دارای خصوصیاتی از جمله مقاومت بالا در برابر حرارت و حریق بوده همچنین در طراحی آنها از نومکس استفاده شده است .

ویژگی های لباس آتشنشانان

 • عدم ورود رطوبت
 • مقاوم در بابر اجسام تیز و برنده
 • وزن مناسب که حدود 2.400 کیلوگرم است
 • لایه داخلی باید تعریق اتش را کاهش دهد
 • طراحی در ابعاد گوناگون
 • در قسمت بیرونی جیب برای قرار دادن بیسیم داشته باشد
 • حرارت را انعکاس دهد و از جنس الیاف نسوز باشد

خرید لباس آتشنشانی با قیمتی عالی

لباس آتشنشانی به عنوان تجهیزات فردی آتشنشانان در عملیات اطفای حریق نقشی اساسی دارد این لباس علاوه بر مقاومت بالا در برابر گرما باید از ویژگی هایی مانند نفوذ ناپذیری در برابر آب و مایعات , پوشش آسان و… برخوردار باشد همچنین برخی این لباس ها در برابر مواد مذاب , انواع مواد شیمیایی و.. مقاوم اند ایمن تیار تأمین کننده انواع لباس فرم آتشنشانی و لباس عملیاتی آتشنشانی این محصولات را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت ها به شما عزیزان ارائه می دهد .

انواع بلدر تانک افقی و عمودی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *