آتش نشانی

هالیگان آتشنشانی چیست ؟

هالیگان آتش نشانی
هالیگان آتش نشانی

هالیگان آتشنشانی

ابزار و تجهیزات مورد نیاز آتشنشانان تنها مختص به کپسول های آتشنشانی و خاموش کننده ها محدود نمی شود از مهم ترین ابزار آتشنشانان استفاده از هالیگان آتشنشانی است هالیگان یک دیلم بوده که در زبان لاتین با نام هالیگان شناخته می شود این وسیله دارای طراحی بی نقصی است که برای باز کردن بسیاری از قفل ها , درب و یا پنجره ها در شرایط اظطراری مورد استفاده قرار میگرد این وسیله با توجه به طراحی خاص خود می تواند بسیاری از درب ها را باز نماید و از ویژگی های آن این است که به یک تبر متصل شده و فرد می تواند توسط یک دست تبر و دیلم را حمل نماید . جهت  خرید تجهیزات آتش نشانی با تهران فایر تماس بگیرید   و همراه ما باشید با  :

  • انواع ابزار و تجهیزات آتشنشانی
  • طراحی هالیگان آتشنشانی چگونه است ؟
  • مشخصات فنی هالیگان
  • کاربرد دیلم هالیگان
  • قیمت خرید هالیگان

فروش انواع مانیتور آتش نشانی

انواع تجهیزات آتشنشانی

تجهیزات آتشنشانی مهم ترین ابزار و تجهیزات برای ایمنی ساختمان محسوب می شوند و استفاده از آنها در هر ساختمانی ضروری است به طور کلی انواع تجهیزات آتشنشانی شامل موارد زیر می باشد .

  • انواع ایستگاه های آتشنشانی شامل ؛ ایستگاه های حریق ,ایستگاه حریق و نجات و ایستگاه پشتیبانی
  • خودروهای آتشنشانی ؛ خودرو های پیشرو , پس رو , خودرو لوله کشی آب , خودرو تانکر آب و خودرو نجات
  • تجهیزات آتشنشانی فردی اعم از ماسک , کلاه ایمنی , کفش و…
  • کپسول های آتشنشانی محتوی آب , محتوی پودر , محتوی کف , محتوی گاز و محتوی هالوژنه
  • تجهیزات آتشنشانی صنعتی مانند ؛ کوپلینگ , شیر هیدرانت , شیلنگ پیشرفته , اسپرینکلر , جعبه آتشنشانی , مانیتور آتشنشانی , شیلنگ آتشنشانی , گوی ضد حریق

طراحی هالیگان آتشنشانی چگونه است ؟

هالیگان آتشنشانی برخوردار از چنگال دارای یک انحنای آرام بوده که می توان توسط آن از آن به عنوان یک اهرم فشار استفاده نمود بین چنگال به حالت وی شکل طراحی شده که به مقدار نیاز بلند و نازک می باشد تا بدین طریق به آسانی بین قفل ها و زنجیرها گیر کند , تیغه های آن را می توان به عنوان یک چکش و تبر استفاده نمود که به دلیل داشتن زاویه 90 درجه می توان به خوبی به سطح مورد نظر فشار وارد نمود همچنین لبه تیز آن می تواند از منافذ لبه های درب و پنجره عبور نماید این وسیله توسط  مأمور آتشنشانی آمریکایی به نام هالیگان طراحی شده است .

مشخصات فنی هالیگان

متریال استفاده شده در دیلم هالیگان آتشنشانی از متریال فولاد کربن بالا است , وزن این محصول 5000 گرم و ابعاد آن 10*5*90 سانتی متر می باشد .

کاربرد دیلم هالیگان

این ابزار دو کله ای کاربرد تهاجمی دارد و برای خرد کردن , چرخاندن , ضربه زدن سوراخ کردن , برش دادن , شکستن و باز کردن قفل ها , درب , پنجره و انواع موانع مورد استفاده قرار میگیرد . همچنین علاوه بر استفاده در ورودی اظطراری برای خودروها در سانحه تصادف نیز استفاده می شود .این محصول بسیار بی نقص عمل کرده و موجب تسریع عملیات آتشنشانان می شود .

قیمت خرید هالیگان

ایمن تیار یکی از بزرگترین تأمین کننده و عرضه کننده انواع تجهیزات آتشنشانی اعم از خاموش کننده ها , مانتیور ها , شیلنگ ها , حسگر ها , هالیگان و….این محصولات را در برند های معتبر با قیمتی مناسب ارائه می نماید ما به شما هالیگان آتشنشانی را در بهترین برند ها از جمله برند رایزاکس وبرند پک فایر با قیمتی مناسب عرضه می کنیم .

قیمت بلدر تانک عمودی و افقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *