اخبار

اجرای طرح هر مسجد یک پایگاه ایمنی در قزوین آغاز شد

اجرای طرح هر مسجد یک پایگاه ایمنی در قزوین آغاز شد
اجرای طرح هر مسجد یک پایگاه ایمنی در قزوین آغاز شد

اجرای طرح هر مسجد یک پایگاه ایمنی در قزوین آغاز شد

به گفته رئیس سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین همزان با شروع فصل سرما آموزش نکات ایمنی برای پیشگیری از حوادث گاز گرفتگی در منازل در قالب طرح هر مسجد یک پایگاه ایمنی در قزوین شروع شد .

به نقل از ایرنا  قدیر موسی خانی در این باره افزود : در طرح نام برده کارشناسان این سازمان با حضور یافتن در مساجد شهر نکات ایمنی در رابطه با استفاده از وسایل گرمایشی همچنین رعایت نکات ایمنی آموزش های لازم را به شهروندان ارائه دهند .

وی گفت : هم اکنون این آموزش ها در 50 مسجد در سطح شهر قزوین ارائه داده شده است .

او در ادامه افزود : هنگام استفاده از وسایل گرمایشی با رعایت نکات ایمنی می توان تا حد قابل مشاهده ای از حوادثات ناگواری مانند گاز گرفتگی در فصل سرما جلوگیری نمود .

موسی خانی با اشاره به اینکه نصب تجهیزات گرمایشی توسط نمایندگی های مجاز باعث جلوگیری از حوادث می شود گفت : گاهی پیش می آید عواملی مانند لانه گذاری پرندگان یا ریزش مصالح ساختمانی در اثر ساخت و ساز در ملک کناری موجب گرفتگی لوله دودکش می شود .

او تصریح کرد : متأسفانه امروزه استفاده از لوله های آکاردئونی و آلومینیومی به دلیل زیبایی و سهولت در نصب بخاری ها بسیار مورد استفاده هستند اما استفاده از آنها توصیه نمی شود زیرا به مرور زمان حالت اولیه خود را از دست داده و گاز را در محیط پخش می کنند .

موسی خانی به شهروندان توصیه نمود که هر شب لوله های بخاری را چک کنند و در صورت گرم بودن لوله دلیل بر خارج شدن گاز است و اگر سرد باشد یعنی گاز در محیط پخش شده است .

وی توصیه کرد هر چند وقت یکبار کلاهک دودکش چک شود و نیز در صورتی که شهروندان سوالی در مورد گاز گرفتگی دارند می توانند با تماس با سامانه 125 تماس بگیرند و اطلاع کسب نمایند .

رئیس سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی تهران گفت : برای آگاهی شهروندان و به منظور استفاده صحیح از وسایل گرمایشی دوره های آموزشی حضوری و غیر حضوری برنامه ریزی شده است

موسی خانی علایم گازگرفتگی را سر درد , سر گیجه , حالت تهوع , بی حالی , کبودی بدن و رنگ پریدگی اعلام کرد و گفت : در صورتی که شهروندی دچار گاز گرفتگی شد درها و پنجره ها را باز نموده و سریعا با اورژانس تماس بگیرید .

فروش و نصب اینداکتور آتش نشانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *