آتش نشانی

دتکتور آتش نشانی

دتکتور آتش نشانی
دتکتور آتش نشانی

دتکتور آتشنشانی چیست ؟

در اطفای حریق از تجهیزات مختلف و گوناگونی استفاده می شود که هر کدام کاربردها و اهمیت های ویژه ای دارند از جمله این وسایل دتکتور آتشنشانی بوده که آتشسوزی را تشخیص می دهند این سیستم ها در انواع مختلفی از جمله دتکتورهای دودی , دتکتورهای دودی یونیزاسیون , دتکتورهای حرارتی  ,دتکتورهای شعله ای و دتکتورهای لیزری تولید می شوند که هر کدام با توجه به اینکه به کدام مشخصه حریق حساس می باشند مورد استفاده قرار میگیرند در ادامه به تعریف هر یک و قیمت خرید آنها می پردازیم . فروش و نصب انواع دکتور دودی ، حرارتی  و نوری توسط تهران فایر نصب  میشود . همراه ما باشید با  :

  • دتکتور چیست ؟
  • پرمصرف ترین دتکتورها
  • قیمت خرید بهترین دتکتور

فروش و نصب اینداکتور آتش نشانی

دتکتورچیست ؟

دتکتور آتشنشانی وسیله ای است که برای تشخیص زودهنگام آتشسوزی قبل از گسترش آن طراحی شده است تا ساکنین که ساکنین قبل از گسترش آن به صورت ایمن محل مورد نظر را ترک نمایند .

پرمصرف ترین دتکتورها

دتکتورهای دودی :

این نوع دتکتور آتشنشانی خود در دو نوع یونیزه و دتکتور دود نوری تقسیم می شوند که نوع یونیزه با تغییر جریان بین الکترودها زمان ورود دود به داخل اتاق دود را تشخیص می دهند اما در نوع دتکتورهای دود نوری توسط پراکندگی نور دود را تشخیص داده و زمان وارد شدن دود درون محفظه ال ای دی کوچک به طرف گیرنده منحرف شده تا به فعال شدن آشکار ساز کمک نماید . نصب این سیستم نیز در حداکثر ارتفاع 10.5 متر , با شعاع 7.5 و پوشش دهی 100 متر مربع صورت میگیرد .

دتکتورهای چند کاره :

این نوع دتکتور آتشنشانی بیش از یک سنسور دارد که هر کدام به نوبه خود به خصوصیات شیمیایی و یا فیزیکی حریق پاسخ می دهند ترکیب نمودن سنسورها به منظور افزایش نحوه عملکرد سیستم در تشخیص حریق وسط دود , گرما و یا گاز CO می باشد .

دتکتورهای حرارتی :

دتکتورهای حرارتی نیز در دو نوع ارائه می گردد که در نوع اول بدین گونه است که به بالارفتن دمای محیط واکنش نشان می دهد در این نوع محدودیت دمای ثابت گنجانده شده است در نوع دوم به جای واکنش به حرارت آشکارساز ها به دمای ثابت از پبیش تعیین شده واکنش نشان داده و مناسب محیط هایی است که تغییرات ناگهانی زیاد دما طبیعی باشد مانند آشپزخانه ها .

دتکتورهای حرارتی خطی :

این نوع مناسب مکان های حادثه خیز بوده که ورود انسان به آن به سختی صورت میگیرد زیرا نصبی راحت نسبت به دیگر دتکتورها دارند .

دتکتورهای نوری :

این نوع با توجه به نامشان بر پایه نور کار می کنند نور یکی از فاکتورهای حریق می باشد دتکتور نوری براساس فاکتور وجود نور بیش از اندازه عمل می نماید  و کاربردهای آن برای محیطی است که وسعت آتشسوزی کم بوده و زمان کافی برای اعلام حریق باقی است .

 قیمت خرید بهترین دتکتور

همانطور که اشاره نمودیم دتکتورها در انواع مختلف دودی , نوری , حرارتی و…همچنین دتکتورهای آنالوگ و آدرس پذیر طراحی و ساخته شده اند به همین منظور هر کدام از این سیستم به توجه به طراحی خاص خود تعیین قیمت می شوند به علاوه نوع برند و کمپانی تولید کننده و تاییده جهانی و یا نداشتن این تاییدیه در تعیین قیمت ها مؤثر می باشند .ایمن تیار انواع دتکتور آتشنشانی را با معتبر ترین برند های موجود در بازار ایران از جمله یونی پاس , آریاک , تله تک , زتا , آپولو , سایان , آریاس , و همچنین برندهای خارجی مانند هانی وال , پرلا , اینیم , فایرگارد و…. با قیمتی مطلوب به شما عزیزان ارائه می دارد .

نصب و سرویس اسپرینکلر

دتکتور دودی آتشنشانی چیست ؟

دتکتور و یا آشکار ساز ها از جمله تجهیزاتی هستند که موجب تشخیص حریق می شوند سنسورهای اعلام حریق در انواع مختلف و با قابلیت های متفاوت تولید می شوند نوعی از این تجهیزات بسیار پر استفاده دتکتور دودی آتشنشانی است این نوع حسگر به منظور آشکارسازی رخداد دود نشأت گرفته از حریق حساس بوده و نسبت به دود عکس العمل نشان می دهد عملکرد آنها بدین گونه است که دارای یک محفظه هستند و هنگامی که این محفظه از دود پر می شود حریق و آتش سوزی را اعلام می کنند از این نوع سیستم در مکان هایی که دارای دود , رطوب و آلودگی طبیعی هستند از جمله پارکینگ ها و آشپزخانه ها استفاده نشده و در دیگر محیط ها کاربرد دارند.

  • نصب دتکتور دودی
  • پر استفاده ترین دتکتورهای دودی آتشنشانی
  • خرید دتکتور دودی آتشنشانی با بهترین قیمت

نصب دتکتور دودی

دتکتور دودی آتشنشانی در ارتفاع 10.5 متر از زمین نصب می شوند شعاع پوشش دهی این سیستم 7.5 متر بوده و می تواند حد اکثر 100متر مربع را پوشش دهد نصب این نوع تجهیزات نباید فواصلی بیشتر از 10.6 متر از هم داشته باشند اما در راهروهای باریک و کم عرض می توان حد فاصله ای 15 متری داشته باشند .در خصوص دتکتورهای دودی باید گفت که باید حد اقل یک متر از دریچه هوا فاصله داشته و از اسپرینکلر نیز دست کم 60 سانتی متر فاصله داشته باشد .

پراستفاده ترین دتکتورهای دودی آتشنشانی

دتکتورهای دودی نوری :

از انواع دتکتور دودی آتشنشانی نوع نوری این سیستم است اجزای تشکیل دهنده این نوع شامل LED , اتاقک دود و دستگاه حساس به نور می باشد در این نوع پس از ورود دود به اتاقک شدت نور و جریان خروجی کاهش یافته , در ادامه مدار با تشخیص کاهش جریان اعلام حریق می نماید .

دتکتورهای دودی یونیزاسیون :

این نوع دتکتور دودی عنصر تشعشع کننده رادیواکتیو بوده که امروزه به دلیل مضرات فراوان آن برای محیط زیست کاربرد ندارند این نوع دارای دو الکترود مثبت و منفی است که برای شناسایی دود از جریان الکتریکی ضعیفی بین این دو الکترود استفاده می گردد هنگام ورود دود به درون محفظه این سیستن موجب افت جریان الکتریکی بین دو الکترود شده و د رادامه سیگنال حریق برای پانل ارسال می گردد .از این نوع در اتاق هایی که نیازمند تشخیص دقیق اند مانند اتاق های تمیز و یا اتاق های کامپیوتر استفاده می گردد

دتکتورهای دودی مکشی :

این نوع دتکتورها برای شناسایی زودهنگام دود استفاده می شوند این سیستم توسط لوله ها از هوای محیط مربوطه نمونه برداری کرده و با بررسی هوای دریافتی آلارم اعلام حریق به صدا در می آید از جمله کاربردهای این سیستم می توان به استفاده در دهلیزها و محیط های بسته , نمونه گیری های بالای سقف ,نمونه گیری از کابینت تجهیزات به ویژه تابلوهای برقی و کنترلی , درون تابلو کانال های کابل , کانال های هوا به عنوان سیستم نمونه گیری اولیه استفاده می گردد .

خرید دتکتور دودی آتشنشانی با بهترین قیمت

دتکتور دودی آتشنشانی دود را به عنوان نشانه اصلی آتش سوزی شناسایی و سیستم اعلام حریق را فعال می نماید نوع تجاری و صنعتی برای کنترل پنل سیستم سیگنال خطر را ارسال می کند اما نوع خانگی هشدار صوتی و یا بصری را به کار می اندازد دتکتورهای دود فتوالکتریک ممکن است متعارف یا ادرس پذیر باشند نوع متعارف قیمت های متغیری دارد اما نوع آدرس پذیر دو برابر بیشتر از نوع متعارف این سیستم است همچنین این تجهیزات در برند های مختلف سایان , آریاک , زیتکس , سنس , تسلا آپولو انگلستان و…ارائه می شوند که هر کدام با توجه به برند می توانند قیمت های متفاوتی داشته باشند شما می توانید بهترین دتکتورهای دودی را با قیمتی مناسب از ایمن تیار بخواهید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *