آتش نشانی

شیرهای خلا آتش نشانی

شیرهای خلا آتش نشانی
شیرهای خلا آتش نشانی

شیر خلا شکن آتش نشانی

از مهمترین شیرآلات که در تجهیزات آتش نشانی و کلی کاربردهای دیگر در صنایع نفت و گاز و تاسیسات داخلی استفاده میشود شیرهای خلا شکن هستند  . ایجاد خلا در مسیر جریان مخصوصا جریان های بسته مثل یک مخزن بلدر تانک میتواند مشکل ساز شود و هنگام تخلیه مانع تخلیه به موقع مایع گردد . ساختار شیرهای خلا بدین شکل است که صفحه باز و بسته شدن شیر تنها یک صفحه مسطح است که با کنار رفتن از مسیر جریان عمل  باز و بسته شدن شیر را انجام میدهد  و  مکانیزم آن به گونه ایست که خلا ایجاد شدن پشت شیر را نیز از بین میبرد . با این مکانیزم خلا فشار به حد اقل میرسد و در موارد حساس با مسئله تخلی نشدن مایع آب یا فوم مواجه نخواهیم شد .  یکی از کاربردهای مهم شیر خلا شکن در سیستم اطفای حریق آب و فوم میباشد که در ادامه دلیل آن را توضیح خواهیم داد . تهران فایر با تامین بهترین برندهای شیرهای خلا شکن آتش نشانی در خدمت شماست . جهت مشاوره و خرید محصول  مورد نظر با ما تماس بگیرید  .

شیرهای فشار شکن آتش نشانی

انواع شیرهای خلا شکن

2 طرح رایج از شیرهای خلا شکن در صنایع مختلف استفاده میشود که عبارتند از :

  • شیر خلا شکن پاندولی
  • شیر خلا شکن دروازه ای یا همان شیر وکیوم

طرح های دیگر شیرهای خلا شکن که در صنایع مختلف استفاده میشوند عبارتند از :

  • شیر خلا شکن دنده ای
  • شیرهای خلا شکن روزنه بزرگ
  • شیر خلا شکن اتمسفریک

همانطور که از نامهایشان پیداست در شیرهای خلا شکن دروازه ای صفحه مانع جریان به صورت رفت و برگشت عمل میکند و با رفت و برگشت عمل باز و بسته شدن  شیر را انجام میدهند . در شیرهای خلاء شکن پاندولی دقیقا در عمل باز و بسته شدن شیر حرکت پاندولی صفحه فولادی شکل صورت میگیرد که با رفت و برگشت عمل باز و بسته شدن شیر صورت خواهد گرفت .

علت استفاده از شیرهای خلا شکن در آتش نشانی

شاید با خود بگوییم پس چرا همیشه از شیرهای خلا فشار استفاده نمیکنیم . خب طبیعتا هم هزینه تامین شیرهای خلا بالاست و نکته مهمتر اینکه مقاومت صفحه شیرهای خلاءشکن  بالا نیست و مواقعی کاربرد دارد که فشار جریان کم باشد . بدین ترتیب در سیستم اطفای حریق آب و فوم این شیرها کاربرد زیادی دارند تا  جریان فوم را کنترل و مشکل خلا جریان را حل کند .همچنین در مواردی چون بلدر تانک استفاده از شیرهای خلا شکن الزامیست چرا که در تخلیه مخزن خلا ایجاد شدن مانع تخلیه شدن نشود  .

فروش انواع بلدر تانک آتش نشانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *